برای کاشت گوجه فرنگی باید شرایط دما را فراهم کرد

یک فرض ضروری برای هر آزمایشی که نیاز به رشد گوجه برای سرماخوردگی معقول گیاه دارد این است که دما باید مطابق با تابش باشد.
به طور کلی، گیاهان گوجه فرنگی در محدوده دمایی 10 تا 35 درجه سانتیگراد رشد می کنند و تا دمای 40 درجه سانتیگراد و تا 0 درجه سانتیگراد زنده می مانند.
گیاهان در حال حاضر در انتگرال های روزانه کم 2 mol m-2 تابش فعال فتوسنتزی (PAR) رشد می کنند، اما همچنین می توانند از چگالی شار فوتون فتوسنتزی بالا (PPFD) 2000 میکرومول در متر-2 s-1 استفاده کنند.
با این حال، زمانی که دما با تشعشع مطابقت نداشته باشد گلاب و سفید شدن ابرو رشد غیر طبیعی گیاه ممکن است رخ دهد.
یک بوته گوجه فرنگی نامشخص سه برگ در هفته در دمای متوسط روزانه 20 درجه سانتی گراد روی ساقه اصلی رشد می کند و بسته به رقم، بین 6 تا 8 هفته پس از گلدهی میوه ها به مرحله رسیده (قرمز) می رسند (De Koning, 1994; Heuvelink، 1995a).
زمان این تحولات فنولوژیکی با دما همبستگی منفی دارد (آدامز و همکاران، 2001). رشد شرح داده شده اندام های منفرد به مقدار مشخصی کربوهیدرات ایجاد شده از فتوسنتز نیاز دارد و بنابراین، نیاز به یک انتگرال روزانه کافی از PPFD دارد.
اگر این در دسترس نباشد، ممکن است لباس های زنانه اختلالات فیزیولوژیکی رخ دهد (به اختلالات فیزیولوژیکی مراجعه کنید).
گیاهان ممکن است بسیار نازک شوند، ضخامت برگ می تواند به طور چشمگیری کاهش یابد، رشد ریشه می تواند کاهش یابد.
در نتیجه ممکن است کمبود آب و مواد مغذی جذب شود متن تشکر از رضایت مشتری که می تواند گیاهان را نسبت به بیماری ها حساس تر کند.
به طور خاص، زمانی که هدف کشت تولید میوه یا بذر است، میزان تولید کربوهیدرات بالاتری در مقایسه با گیاهان در مرحله رویشی آنها مورد نیاز است.
کمبود کربوهیدرات منجر به محدود شدن یا سرکوب شدن میوه می شود (هیولینک، 1995a). بنابراین، هنگامی که PAR روزانه در تاسیسات آزمایشی موجود محدود است، نرخ تولید کربوهیدرات پایین باید با نرخ توسعه پایین مطابقت داشته باشد.
این در محدودیت های خاصی با رشد گیاهان در دماهای پایین امکان پذیر است.
 • منابع:
  1. Guidelines to use tomato in experiments with a controlled environment
 • تبلیغات: 
  1. پلی فنول در روغن زیتون برای سلامتی مفید است
  2. تهیه سیر ترشی خوشمزه با سیر سفید
  3. برای داشتن قلبی سالم از روغن زیتون استفاده کنید
  4. استفاده جنگجویان از قارچ در جنگ

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.